Kırkağaç’ta İlköğretim Haftası nedeniyle Demokrasi Şehitleri Meydanında düzenlenen törene İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Yalçınkaya, Daire Amirleri, okul müdürler, öğretmenler ve öğrencilerin katıldı. Törende Milli Eğitim Müdürü Adem YALÇINKAYA’ nın , Atatürk Anıtı'na çelenk koymasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.
Demokrasi Şehitleri Meydanındaki çelenk sunumu töreninin ardından program Edip Bayat İlkokulundaki programı ile devam etti.  Programa Edip Bayat İlkokulunda katılan Kaymakam YILMAZ, burada öğrencilerle buluştu.
Saygı Duruşunun yapılması ve İstiklal Marşı okunmasının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem YALÇINKAYA ve Edip Bayat İlkokulu Müdürü Ozan günün anlam ve önemini belirtir konuşmayı yaptı. Daha sonra öğrenciler tarafından şiirler okundu, koro eşliğinde şarkılar söylendi ve dans gösterileri yapıldı.
Etkinlikler programının devamında Kaymakam YILMAZ ve Belediye Başkanı Yaşar İsmail GEDÜZ ilkokula yeni başlayan öğrencileri ziyaret etti. Öğrencilerle pasta kesti. Yeni başlayan öğrencilerden bol bol kitap okuma ve çalışma sözü alan YILMAZ, bir sınıfı daha ziyaret etti. Yapılan bu ziyaretin ardından program sona erdi.
 
İSAY2 Galeri