KIRKAĞAÇ İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ


 
İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ: İlçemizde Emniyet Teşkilatı 1953 Yılında Emniyet Komiserliği olarak kurulmuş, 1984 Yılında Bakanlık onayı ile Emniyet Amirliğine ve 1989 Yılında ise Bakanlar Kurulu Kararı ile İlçe Emniyet Müdürlüğüne dönüştürülmüştür.
 
 

İlçe Emniyet Müdürlüğümüz bünyesinde bulunan Birimlerden;a)    Polis Merkezi Amirliğinde adli ve idari işlemler yürütülmektedir.b)     Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliğinde önleyici hizmet faaliyetleri, Çocuk Kısmında ise korunmaya muhtaç olan, ihmal ve istismara maruz kalan, bulunan, evden veya kurumdan kaçan, mülteci, refakatsiz, sokakta yaşayan, sokakta çalıştırılan, oturduğu yeri haber vermekten aciz, hakkında koruma, ıslah ve/veya tedavi tedbiri alınan, suça maruz kalan, suç işlediği şüphesi altında bulunan, kimliği tespit edilemeyen çocuklara yönelik hizmetler yürütülmektedir. c)     Trafik Denetleme Büro Amirliğinde İlçemizde trafik denetim ve düzenleme hizmetleri yürütülmektedir.

d)    Trafik Tescil Büro Amirliğinde Sürücü Belgesi işlemleri ile Araçların Kayıt Tescil işlemleri ile ilgili hizmetler yürütülmektedir.

e)     Toplum Destekli Polislik Büro Amirliğince; Toplumsal katılımı sağlayan, çevrenin sosyal yapısıyla bütünleşmiş, topluma olabildiğince yakın, kaliteli güvenlik hizmeti sunan ve toplumun güvenlik taleplerine her durumda cevap veren, güvenlik olgusuna bütüncül yaklaşan örnek bir polis modeli oluşturmayı amaçlayan hizmetler verilmektedir.

f)      Belgelendirme Büro Amirliğimizde ise; Tabanca Taşıma ve Bulundurma Ruhsatları ile Yivsiz Av Tüfeği Ruhsatı işlemlerine dair hizmetler verilmektedir.
 


İLETİŞİM BİLGİLERİ:

Kırkağaç İlçe Emniyet Müdürlüğü

Yeni Mahalle Atatürk Caddesi (56.Sokak)

No:113- KIRKAĞAÇ/MANİSATlf    : 0236 588 1040 (Santral)

      155 Polis İmdat

      0505 318 4544 (Gsm)

Faks: 0236 588 1407